متخصصین درمان کمر درد، دیسک و ستون فقرات

کلینیک تخصصی ستون فقرات و کمردرد

آمارها نشان می‌دهد که کمردرد از عوارض شایع زندگی شهرنشینی امروز است که شیوع آن حتی از سرماخوردگی نیز بیشتر است. این مشکل بیشترین علت غیبت کارمندان از محل کار و دومین عامل مراجعه به پزشک را به خود اختصاص می‌دهد.

بررسی‌های انجام شده در این مورد بیانگر این حقیقت هستند که بیش از ۸۰درصد ایرانیان حداقل برای یك بار در طول عمر خود كمردرد را تجربه می‌كنند كه مهمترین علت آن الگوی نامناسب زندگی مردم و بی‌تحركی‌ است. همچنین حدود ۳۰درصد مردم ایران از کمردرد مزمن رنج می‌برند یک سوم مردم تهران در شبانه‌روز به کمردرد دچار هستند.

کلینیک زخم نسخه

 

البته نگرانی‌ها در مورد کمردرد‌ها به این موارد ختم نمی‌شود و باید گفت سن ابتلا به کمردرد و به‌طور خاص دیسک کمر در ایران در حال کاهش است. اگرچه بيماري ديسک کمر معمولا در سنين ۴۰ تا ۶۰ سالگی بروز مي‌کند ولي در سال‌هاي اخير این بیماری در افراد رده سنی زير۳۰ سال و جوانان و حتی ورزشکاران نیز شیوع پیدا کرده که این موضوع بیشتر به دلیل سبک نادرست زندگی بوده است. علاوه بر این تعداد قابل ملاحظه‌ای از کودکان ما در سنین رشد دچار اختلالات ستون فقرات هستند که پیش از پایان سن رشد به راحتی می‌توان آن را اصلاح کرد تا در بزرگسالی تبدیل به یک معضل غیر‌قابل جبران نشود. شاید این‌طور بتوان گفت که جدی گرفتن آسیب‌های کمر که جدی‌ترین آنها دیسک کمر است، می‌تواند نقش مهمی‌در سلامت ایرانیان داشته باشد.

معاینه بیماران و مشاهده پارا کلینیک اولین قدم در تشخیص دقیق علت ایجاد کننده درد می باشد که این کار در کلینیک کمر و ستون فقرات و توسط تیم فوق تخصصی ارتوپدی انجام می شود .
در این تیم پزشکان پس از بررسی مدارک بیماران و معاینه دقیق آنها و ثبت این اطلاعات در پرونده های الکترونیکی تحت نظارت مستقیم پزشک فوق تخصص درد برنامه درمانی مناسبی برای درمان دردهای ستون فقرات و دردهای عضلانی – اسکلتی فراهم می گردد .

کمردرد یا دیسک کمر؟!

اگر برای شما هم اتفاق افتاده باشده که کمرتان دچار درد شود، حتما این جمله را هم از اطرافیان خود شنیده‌اید که می‌گویند: «دیسک کمر است» اما آیا هر کمردردی که به آن دچار می‌شویم، دیسک کمر است؟!

پاسخ ما صددرصد منفی است. اگرچه عارضه بیرون‌زدگی دیسک کمر که آن را بیشتر با نام «دیسک کمر» می‌شناسیم، یکی از دلایل اصلی کمردردها است ولی هر کمردردی مربوط به بیماری دیسک کمر نیست. در واقع این یکی از اشتباهات رایج و روزمره ما است که هر کمردردی را دیسک کمر می‌دانیم. کمردرد واژه‌ای کلی است که می‌تواند به انواع و اقسام دردهای پشت و کمر اشاره کند و این دردها می‌توانند از نقاط گوناگونی منشاء گرفته و با هم متفاوت باشند.

علل بروز کمردردها به غیر از صدمات دیسک بین‌مهره‌ای و ضایعات استخوانی در خود مهره‌ها می‌تواند حاصل بیماری‌های مفاصل، تب مالت، مشکلات مربوط به کلیه و مجاری ادرار باشد. البته ممکن است این موضوع دلایل ساده‌تری مانند گرفتگی عضلات اطراف ستون مهره‌ها داشته باشد. علاوه بر این ممكن است علت‌ درد كمر، مشكلات تغذيه‌اي و متابوليكي مانند ديابت، نقرس يا بيماري‌هاي التهابي و عفوني و حتي بدخيمي‌ها باشند. بنابراين درصورت بروز كمردرد حتما باید به پزشك مراجعه كنيد تا درمان شما با تشخیص صحیح بیماری، انجام شود.

chiropractic6.png

در کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات دکتر فووت کلیه خدمات درمانی مربوط به مشکلات

  • دیسک کمر
  • آرتروز ستون فقرات
  • گودی کمر
  • سرخوردگی مهره
  • درد دنبالچه
  • قوز پشتی
  • کمر درد
  • درد ستون فقرات
  • گردن درد

توسط متخصصین ارتوپدی ستون فقرات و درد انجام می شود.

اگر شما هم از دردهای مزمن ناشی از دیسک کمر و آرتروز ستون فقرات رنج می‌برید، احتمالاً سخت به دنبال راهی برای یافتن تسکین درد خود هستید تا مجبور به انجام عمل ستون فقرات نشوید. البته این در صورتی است که اصلاً امکان استفاده از چنین روشي براي شما وجود داشته باشد. شما باید در مورد شروع یک برنامه درمانی برای کمک به تسکین دردتان با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید با درمان موفق این عارضه به سبک زندگی عادی خود باز گردید.

chiropractic5.png

انواع روشهای درمانی درد ستون فقرات

در بسیاری از موارد کمر درد و درد ستون فقرات در فرد می تواند منجر به عارضه های جدی شود که با مراجعه به کلینیک ستون فقرات می توان بسیاری از این درد ها را درمان و از بروز بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی جلوگیری کرد.

عمل دیسک با اوزون
عمل دیسک با اوزون
لیزر پرتوان
لیزر پرتوان
دیسککتومی از راه پوست
دیسککتومی از راه پوست
تزریق فاست
تزریق فاست
ورزش درمانی
ورزش درمانی
بریس و کفش طبی
بریس و کفش طبی

مشاوره با ما

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می کند.

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
noskheh.jpg
آدرس مرکز :<br> تهران،خیابان ملاصدرا<br>ابتدای شیرازی شمالی،<br>شماره 154
آدرس مرکز :
تهران،خیابان ملاصدرا
ابتدای شیرازی شمالی،
شماره 154
ساعات کاری مرکز :<br>  8 صبح تا 8 شب <br>
ساعات کاری مرکز :
8 صبح تا 8 شب