کلینیک واریس

کلینیک واریس

در کلینیک واریس مراکز پاپزشکی دکتر فووت، بررسی عروقی و قلبی و معاینه به وسیله سونوگرافی داپلر و اکوکاردیوگرافی و همچنین انجام معاینات بالینی توسط متخصص قلب و عروق و واریس انجام می پذیرد.

واریس (Varicose veins) که از ریشه لاتین Varix به معنای پیچ خورده گرفته شده و به گشاد شدن سیاهرگ‌ها گفته می‌شود، شایعترین بیماری عروقی انسان است که حدود ۲۰-۱۰٪ جمعیت را مبتلا می‌کند. سیاهرگ‌های واریسی به صورت رگ‌های دراز، گشاد شده و پرپیچ ‌وخم و غالباً در سطوح درونیاندام تحتانی دیده می‌شوند. بیشترین میزان شیوع واریس در زنان بین سنین ۴۹-۴۰ سالگی برآورد شده‌ است که مي‌تواند منجر به كاهش تامين مواد مغذي براي پوست و عضلات شود و در نتيجه قانقاريا و زخم ايجاد كند.

علامت اصلي اين بيماري درد و تورم خفيف در قوزك و ساق پا و بد منظره شدن ناحيه مبتلا به واريس است. برخي مواقع نيز هيچ علامتي مشاهده نمي‌شود.

اقدامات درمانی در کلینیک واریس- قلب و عروق:

اغلب درمان واریس متفاوت است و درمان صحیح آن برمبنای تشخیص صحیح استوار است که از جمله این موارد می توان به اقدامات درمانی غیر جراحی، PRP و ... اشاره نمود.

علاوه بر اقدامات درمانی که توسط متخصص قلب و عروق انجام می شود، روش‌های درمانی دیگری که تجویز می شود، شامل پوشیدن جوراب‌های محكم مخصوص واریس می باشد و نشستن در حالتی كه پاها در سطحی بالاتر از قلب قرار داشته باشند. همچنین برطرف كردن یبوست و کاهش وزن مطلوب، زیر نظر متخصصین تغذیه نیز عامل مهم در بهبود این بیماری می باشد. چرا که اضافه وزن و یبوست فشار وارده بر سیاهرگ‌های ساق پا را افزایش می‌دهد و منجر به تشكیل واریس می‌شود. بنابراین اصلاح عادات غذایی نامناسب و همچنین رژیم غذایی غنی از فیبر، سبب  کاهش وزن مطلوب، كاهش یبوست و پیش‌گیری از بروز واریس می‌شود

چاپپست الکترونیک

مشاوره و تماس با ما

تماس با ما

info@drfoot.ir


تلفن مشاوره و وقت دهی:

02143682

 

آدرس ما

کلینیک تخصصی پا

میدان ونک-خیابان ملاصدرا

ابتدای خیابان شیرازی شمالی-جنب بانک کشاورزی-مرکز درمانی نسخه

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه :

8 صبح  الی 7عصر

مشاوره رایگان