کلینیک تناسب اندام

کلینیک تناسب اندام و تغذیه :

در مراکز پاپزشکی دکتر فووت، با توجه به اینکه با افزایش وزن در افراد و بیماران، مشکلات ارتوپدیک و دردهای مفصلی افزایش می یابد، اقداماتی در جهت همکاری با تیم تناسب اندام و تغذیه صورت گرفته تا بیمار پس از انجام معاینات، با کاهش وزن صحیح و رسیدن به وزن سلامت، در جهت کاهش دردهای اسکلتی عضلانی خود نیز تحت نظر متخصصین مربوطه، اقدامات لازم را انجام دهد. فرد با ورود به این بخش، پس از بررسی قد، وزن، BMI، TEE، بافت عضلانی، درصد چربی احشایی بدن و ... و همچنین بررسی پیشینه پزشکی و انجام مشاوره های تخصصی در جهت به زانو درآوردن دردهای خود گام بر میدارد و رویای رسیدن به سایز و وزن مناسب خود را تحقق می بخشد.

-          ارزیابی در این بخش براساس پرسشنامه پزشکی ورزشی (ACSM) و بررسی آزمایشات، سایزگیری و body composition (آنالیز ترکیبات داخلی بدن،درصد چربی و میزان بافت عضلانی و....) صورت گرفته و رژیم غذایی متناسب با نیازهای روزانه فرد تعیین می گردد.

 

-          در صورتی که بیمار نیاز به تغییر متدهای رفتاری و سبک زندگی، نیاز به رژیم و توصیه های غذایی، استفاده از دستگاه های لاغری موضعی و تناسب اندام و همچنین در صورتیکه نیاز به تجویز فعالیت های ورزشی مناسب داشته باشد، به وی راهنمایی های لازم ارائه می گردد.

 

رهایی از چاقی موضعی :

-          در صورتیکه فرد از چاقی موضعی رنج می برد، علاوه بر تغییر سبک زندگی و رژیم درمانی، نیاز به استفاده از دستگاه های لاغری خواهد داشت. تخمین جلسات دستگاه های لاغری و همچنین ترکیب دستگاهی توسط متخصصان مجرب، با توجه به بافت و موضع تحت درمان مراجعه کننده ( تعداد جلسات ZERONA و    RFوCryolipolysis و Cavitation ) و تشریح موارد موردنیاز وی ، صورت می گیرد.

 

انواع دستگاه های لاغری و تناسب اندام پزشکی:

 زرونا:

ما مفتخریم که اولین و تنها دارنده لیزر لاغری وتناسب اندام زرونا در کشور می باشیم. زرونا دستگاه لاغری است که توسط لیزر کم توان سوخت و ساز سلول های چربی را افزایش داده و کاهش سایز و وزن را برای افراد به ارمغان می آورد. این دستگاه ها با ایجاد منافذ در دیواره سلول های چربی و خارج نمودن سلول های چربی و تجزیه آنها به مواد تشکیل دهنده سلول های چربی از جمله اسید چرب، سبب کاهش سایز و حجم چربی در موضع تحت درمان می باشد. نوشیدن آب فراوان همگام با انجام فعالیت ورزشی از ضروریات در امر کاهش وزن و سایز به دنبال استفاده از زرونا می باشد. این روش ها کاملا غیر تهاجمی است و بدون هیچ گونه حس درد یا تغییر دما در بافت و موضع انجام می شود و فرد بلافاصله پس از انجام می تواند در فضای ورزشی مراکز دکتر فووت اقدام به فعالیت ورزشی نماید و یا به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

 

اولتراسوند  و کویتیشن:

با استفاده از این دستگاه، شکست سلول های چربی از طریق ایجاد امواج صوتی و ایجاد حبابچه در دیواره سلول های چربی صورت می گیرد که تجزیه چربی ها را به دنبال خواهد داشت. در صورتیکه این امواج صوتی، با حرارت همگام شود، فواصل ایجاد شده توسط این حبابچه ها را با ایجاد بخار از بین برده و کاهش سایز و حجم چربی را مطلوبتر هدایت می کند. نوشیدن آب فراوان (روزانه 8-12 لیوان)، همگام با انجام فعالیت ورزشی از ضروریات در امر کاهش وزن و سایز به دنبال استفاده از دستگاه های لاغری از جمله اولتراسوند یا کویتیشن می باشد.

 

کرایولیپولیز:

کرایولیپولیز که از طریق انجماد و سرد کردن بافت چربی، سبب کاهش خونرسانی به بافت چربی شده و در طی مکانیسم وکیوم خود که به صورت مقطعی تنظیم شده است، خونرسانی را افزایش داده وموجب شکسته شدن این سلول ها به اسیدهای چرب می گردد. نوشیدن آب به میزان کافی و سپس انجام فعالیت ورزشی مطابق با پروتکل های تمرینی خاص هر فرد، با توجه به تعیین درصد مشخصی از حداکثر ضربان قلب(MHR)، برای فرد تجویز می گردد.

 

رادیو فرکوئنسی یا RF:

با این روش علاوه بر شکسته شدن چربی ها و تبدیل آنها به مواد سازنده چربی، تحریک تولید و ساخت کلاژن در زیر پوست نیز اتفاق می افتد و سبب می شود که از شل شدن و یا افتادگی موضع درمانی جلوگیری به عمل آمده و فرم بدن را حفظ می کند.

در انتها پس از انجام کار دستگاهی، توصیه به مصرف آب و همچنین انجام فعالیت های ورزشی مطابق با پروتکل های مناسب و خاص خود فرد، تحت نظر و تایید متخصصان مجرب و آگاه به علوم پزشکی و ورزشی، تجویز می گردد.

 

لیزر ایلایت:

در این مرکز لیزر موهای زائد توسط دستگاه Elight انجام می گردد. جلسات لیزر رفع موهای زائد هر 3 هفته تا یک ماه یکبار، انجام می گردد.

چاپپست الکترونیک

مشاوره و تماس با ما

تماس با ما

info@drfoot.ir


تلفن مشاوره و وقت دهی:

02143682

 

آدرس ما

کلینیک تخصصی پا

میدان ونک-خیابان ملاصدرا

ابتدای خیابان شیرازی شمالی-جنب بانک کشاورزی-مرکز درمانی نسخه

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه :

8 صبح  الی 7عصر

مشاوره رایگان